İki parçalı ve üç parçalı penis protezi ne anlama gelmektedir?

İki ve üç parçalı penis protezinin her ikisi de şişirilebilir protezlerdir. Yani içerisinde serumun yer aldığı ve kişinin kendi kontrolünde olan penis çeşididir. Üç parçalı penis protezi bir depo, bir pompa ve penis içerisinde yer alan iki adet silindir gövdeden oluşur. İki parçalı protezde ise depo kısmı söz konusu değildir sadece pompa sistemi ile penis içerisinde yer alan iki silindir gövdeden oluşur.

İki parçalı sistemde serum penis protezinin arka kısmındaki depoda yer alır. Pompa aracılığıyla arkadaki serum ön tarafa geçerek penisteki sertleşmeyi sağlar ve indirmek için ise penisin gövdesi ikiye bükülüp on saniye beklenerek içindeki sıvı tekrar arkadaki depoya döner.

Üç parçalıda ise pompa aracılığıyla depodan alınıp penis içerisindeki silindirlere aktarılır. İndirilmek istendiğinde de pompaya basmak suretiyle penisteki sıvı depoya yani karın içerisinde bulunan rezervuara indirilir.

Prof. Dr. Bülent Alıcı

Prof. Dr. Bülent Alıcı

1959 yılında Gaziantep’te doğdu. 1977 yılında İstanbul Amerikan Robert Koleji’nden, 1983 yılında ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1986-1990 yılları arasında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi aldı. 1999 yılında doçentlik ünvanını, 2005 yılında da profesörlük ünvanını aldı. Halen Forte Üroloji’de çalışmalarına devam etmekte.